Miért fontos a szellőztetés hőszigetelő rendszer felhelyezése után?
A fal önmagában is magas páraellenállást jelent, függetlenül a szigeteléstől. A korszerű nyílászárók beépítésének velejárója, hogy az otthonunk légtömörré válik, így nincsen ki-be mozgás az ablakokon keresztül, ezért van szükség arra, hogy mi magunk rendszeresen szellőztessünk.
Akkor viszont, hogyan érdemes szellőztetni?
A szellőztetést úgy érdemes véghez vinni, hogy egyszerre kitárjuk az ablakokat rövid időre, ezzel biztosítva egy intenzívebb légcserét.
Ettől lesz tökéletes összhang otthonunkban
A résszellőzőt úgy érheted el, ha a hőszigetelt ablak kilincsét negyedes állásba teszed, általában a bukó és a nyitott állás közé. Ilyenkor a nyílászáró csukva van, viszont a vasalatok között egy keskeny rés keletkezik, amelyen keresztül szellőzni tud a szoba anélkül, hogy drasztikus hőmérsékletbeli változás történne.
Milyen problémákat generál a szellőzés elhanyagolása, a hőszigetelés és az ablakcsere után:
- probléma : az épületet „légmentesen” lezárja
Az épület természetes úton nem szellőzik, mert az ablakok jól zárnak, a falazat pedig nem lélegzik. Lélegző falazat nincs, és nem volt soha. A különböző falazatoknak lehetnek eltérő páraáteresztő jellemzőik, de ennek semmi köze a légcseréhez
- probléma : elindul a penészesedés
Az elégtelen szellőzés miatt a szobákban a pára felhalmozódik, és ha talál hideg felületet, akkor kicsapódik, azaz víz formájában jelenik meg. A vizes felületeken a penész elszaporodik, spórájával mérgezi a család egészségét és rombolja az épületszerkezetet.
- probléma : a lakásban egészségtelen lesz a levegő